Zaneta

Przyczyny wypadania włosów i łysienia u kobiet

Filed Under (Wlosy,Zdrowie) by Zaneta on 07.28.2017. at 10:54 am

Tagged Under : 

wypadanie-włosówKażdego dnia tracimy przeciętnie 60-80 włosów, maksymalnie 100. Powodem do niepokoju jest gubienie włosów więcej niż przeciętnie lub więcej niż zwykle. Poniżej podaję najczęstsze powody wypadania włosów u kobiet!

 

Włosy rosną około .35mm na dobę i w lecie włosy rosną najszybciej. U kobiet przeciętny żywot włosa trwa do 10 lat a u mężczyzn tylko 3 lata, a następnie włosy się odnawiają.

Czasami jednak ten proces odnawianie lub odrastania może być spowolniony lub nawet zatrzymany. Nie mówimy tutaj o wypadnięciu genetycznym co u kobiet jest rzadsze niż u mężczyzn, chodzi mi raczej o takie nagłe, możemy powiedzieć niespodziewane lub zaskakujące wypadanie.

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u kobiet jest stres. Stres jest oczywiście normalnym zjawiskiem, bez którego życie było by monotonne. Problem polega na tym, kiedy stres wymyka się z pod kontroli i zaczynają nas irytować błahostki. Silny stres może występować w postaci psychicznej (przeładowanie umysłu, szum informacji, nie kończąca się pogoń… za czymś), emocjonalnej (niepokój, napięcie, nerwowość), i fizycznej (ciąża, leki, zmiany hormonalne np. podwyższony poziom estrogenu, choroby przewlekłe, słaba przyswajalność pokarmu). Twarz stresu, jak widzisz, jest wiele.

Jeśli chodzi o słabą przyswajalność, to brak żelaza może czasami przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Twoja dieta może dostarczać wystarczająco żelaza, ale ile z tego przyswaja twój organizm? Na ogół, badanie z krwi powinno dostarczyć odpowiedzi na te pytanie.

Czasami zaburzenie pracy tarczycy może negatywnie wpłynąć na zdrowie włosów. Włosy które są rzadkie, matowe i kruche na ogół świadczą o niedoczynności tarczycy. Włosy które są zbyt cienkie i lekkie to potencjalnie objawy nadczynności tarczycy. Można powiedzieć, że objawy nadczynności czy niedoczynności tarczycy są podobne. Problemu nie należy bagatelizować – jeśli coś cię niepokoi to zwróć się do lekarza (chyba najlepiej do dwóch).

Takim częstym wypadaniem włosów może również być dieta. Wiesz, jak to jest, przestajesz jeść, żeby zrzucić kilka kilogramów. Problemem jest to że włosy są ostatnie w kolejce po pokarm. Jeśli twoje posiłki są skąpe lub ubogie to włosy dostaną jeszcze mniej, bo nie są tak ważne jak mózg, płuca lub serce.

Jadwiga Górnicka (Apteka Natury Poradnik Zdrowia) pisze że przyczyną wypadania włosów może być: „niedomoga wątroby, złe trawienie i zła przemiana materii, zła praca nerek, słaba praca trzustki, a więc skłonność́ do cukrzycy lub stan pod cukrzycowy, złe wydzielanie żółci, zaparcia, zatrucia, i stany pozatruciowe, brak witamin w wyżywieniu, przebyte choroby (grypa, tyfus), zaburzenia pracy tarczycy, gruczołów płciowych, zaburzenia czynności wydzielniczych skóry głowy, leczenie lekami cytostatycznymi, naświetlanie promieniami rentgena oraz wiele innych mniej uchwytnych przyczyn.’

Jak widzisz, przyczyn może być wiele. Dlatego powyższe ciekawostki podaje tylko dla twojej informacji, o detale proszę skonsultować się ze specjalistą.

polska fryzjerka w melbourne