Zaneta

Słyszałaś o ziemi okrzemkowej?

Filed Under (Twoje Włosy) by Zaneta on 03.30.2017. at 1:17 pm

Tagged Under : 

zdrowe-wlosyNawet najlepszy szampon czy odżywka nie zastąpi odpowiedniej diety, która wzmacnia i poprawia kondycję włosów od środka. Chyba jednak nie zawsze mamy na dietę ochotę i na szczęście jest coś, co wydaje mi się, lepszego i na pewno prostszego w użyciu!

Oczywiście to nie zaproszenie na głodowy strajk. Jednak dobrze jest, od czasu do czasu, oczyścić i wzmocnić organizm. Niestety, takich produktów cudowno-oczyszczająco-wzmacniających jest dużo (zbyt dużo!) i muszę przyznać, że na ogół nie traktuje ich na serio. W szafce mam pełno takich produktów, suplementów, maści pielęgnujące i cuda w słoiczku.

Więc nie potrzebuje kolejnego czaru w pięknym opakowaniu!

Ale informacja o ziemi okrzemkowej (diatomit) od razu przykuła moją uwagę co muszę przyznać, jeśli chodzi o świat reklam, to nie małe wyzwanie.

20170330_224550Ziemia okrzemkowa pochodzi ze skał organogenicznych które po przetworzeniu w proszek przypominają cylindryczne rurki.

ziemia-okrzemkowaOczywiście, kształt można dostrzec tylko pod sporym mikroskopem, inaczej substancja przypomina mąkę.

20170330_224758Pijemy mąkę rozpuszczoną w wodzie i na tym polega zabieg. Podobno ziemia okrzemkowa wchłania toksyny, metale ciężkie i inne substancje zanieczyszczające organizm. Co ciekawsze, ziemia okrzemkowa zawiera wysoką zawartość dobrze przyswajalnego krzemu.

A krzem to super-pokarm na skórę, paznokcie i włosy!

Smak przypomina piach z wodą co chyba nie brzmi zbyt apetycznie, ale jeśli ma pomóc to czemu nie. Pijemy!

Produkt można kupić na Ebay (polecam odmianę ‘organic food-grade’ bo nie każdy rodzaj nadaje się do spożycia). Unikaj wdychania proszku.

polska fryzjerka w melbourne