Zaneta

Walka z dużymi supermarketami

Filed Under (Życie Na Codzień) by Zaneta on 09.29.2016. at 3:13 am

Tagged Under : 

untitled-1

Ostatnio w Aldi kupiłam w takim fikuśnym wąskim słoiczku białe szparagi marynowane. Na etykietce pisze „Oktoberfest”, etykietka przyozdobiona niemieckimi flagami, kuflem piwa serwowanym obok szparagów na białym talerzyku, szparagi polane kremowym sosem i posypane pietruszką – na prawdę wygląda bardzo smacznie. Aldi–Oktoberfest–kupuje! Jednak w domu doznałam małego szoku.

 

Okazało się że szparażki nie są z Niemiec, etykietka tylko reklama, a Oktoberfest to chyba pomyłka. Do głowy by mi nie przyszło że białe szparagi w Chinach też rosną. Jednak Aldi gwarantuje że produkt został wyprodukowany wg. ich „rygorystycznych specyfikacji jakościowych” – nie wiem co do znaczy ale najchętniej bym ten słoiczek wysłała z powrotem do producenta. Oczywiście nie wszystkim to będzie przeszkadzać ale piszę żebyście takiego zakupu nieświadomie nie zrobili.

Swojego czasu w Colsie robili chleb za granicą, mrozili, transportowali do Australii, odmrażali i sprzedawali jako chleb upieczony „dzisiaj”! Mojemu tak ten chleb podszedł że kupował codziennie – dzisiaj na niego nie chce patrzeć.

Tak kilka takich perypetii natchnęło mnie do napisania dzisiejszego postu.

Chcę wam powiedzieć o kilka sklepach które jeśli lubicie coś innego to warto odwiedzić chociaż raz. Dwa to sklepy z produktami i żywnością ekologiczną, i jeden to innej generacji supermarket – polecam dla tych którym markety Woolworths, Coles i Aldi można powiedzieć się przejadły.

Jeśli jeszcze nie odwiedziłaś sklepu LaManna w Essendon to polecam – tu znajdziesz produkty Australijskie i zagraniczne m. in. owoce morza, delikatesy, piekarnia, cukiernia i artykuły spożywcze. http://www.lamannadirect.com.au/

lamanna_-1

lamanna_02

Warzywa i owoce pochodzą z Australii – oczywiście w Australia warzywa i owoce powinny być miejscowe ale to już chyba temat na inny dzień! Jeśli chodzi o artykuły supermarketowe ale z wyższej pułki to tutaj znajdziesz może troszeczkę droższą ale lepszą żywność – większy wybór, nawy są niskie i przestronne – polecam!

lamanna2LaManna Supermarket
10 English St, Essendon Fields
9026 9205

Kolejny sklep to Aunt Maggie’s Organics http://www.auntmaggiesorganics.com.au/.

img_1627_coloursmallAunt Maggie (ciocia Maggie) dostarcza szeroką gamę wysokiej jakości, świeżą i lokalną żywność. Na stronie internetowej pisze że w r. 1962 żywność ekologiczną nazywano jedzeniem, nikt nie sprawdzał etykiet, dzieci rzadko miały alergie, i wszyscy mieli mały ogródek, nie tylko rolnicy. Oczywiście czasy się zmieniły i roli uprawiać bym nie chciała ale kto nie chce zdrowo się odżywiać?

ac226cf04faacd6e2264e6054ca9d2a0

aunt-maggiesJeśli jesteś w okolicy to polecam zajrzeć! Sklepy są dwa – Fitzroy i Malvern.

Aunt Maggie’s Organics
188 Gertrude St, Fitzroy
9417 5504

72 Glenferrie Rd, Malvern
9500 2129

Chyba moim ulubionym miejscem jest obecnie About Life w Port Melbourne – ich dążeniem jest sprowadzenie żywności która jest bardziej szczera i prosta (podobno żywność w style supermarket jest zbyt skomplikowana z czym się zgadzam).

about-life-melbourne-wholefoods-cafe-port-melbourn11 20acddf8f28116ec283509dec6ed5ca5Koncept tego sklepu jest inny – większy wybór lepszej żywności, ceny dosyć przystępne biorąc pod uwagę ze żywność jest:

  •     Bez sztucznych konserwantów
  •     Bez sztucznych substancji słodzących
  •     Bez sztucznych aromatów
  •     Bez sztucznych barwników
  •     Brak uwodornionych olejów (kupiłam olej słonecznikowy i na prawdę jest różnica)
  •     Bez antybiotyków i hormonów (mięso, owoce morza)
  •     Nie bielona mąka

about-life-port-melbourne-1-640x420

imageNiektóre produkty możesz wybrać i wymieszać w jakiej kolejności i ilości tobie się podoba. Masła orzechowe robione są na miejscu; jest tu także stołówka z której jeszcze nie skorzystałam także polecić nie mogę – ale sklep polecam!

Tutaj pokazują zdjęcia farmerów którzy zaopatrzają ich sklepy.

http://www.aboutlife.com.au/About-Us/Our-Farmers

About Life Port Melbourne
http://www.aboutlife.com.au/
120 Bay Street, Melbourne
7am–8pm
1300 434 154

Miłych zakupów!

polska fryzjerka w melbourne