Zaneta

Zasady prawidłowego łączenia pokarmów

Filed Under (Zdrowie) by Zaneta on 01.31.2012. at 7:47 am

Tagged Under : 

Jak jeść żeby można było dużo zjeść i nie przytyć? Pewne osoby chcą przytyć a nie mogą…a inne chcą zgubić wagę i też nie mogą. Byłoby dużo łatwiej jeśli po prostu ci którzy nie chcą dały tym którzy chcą i z głowy! No cóż…tak się nie da.

Chyba że poznasz zasady odpowiedniego łączyenia pokarmów… Doktor Michał Tombak w książce ‘Jak Żyć Długo i Zdrowo’ podaje kilka prostych porad które mogą pomóc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez katowania się rygorystycznymi przepisami i liczeniem kalorii…

 

Poszczególne grupy pokarmów potrzebują różnego czasu do strawienia oraz różnych enzymów. Dlatego nie powinno sie spożywać mięsa z owocami lub jaj z mlekiem lub fasoli z ziemniakami – w.g. Dr Tombaka, takie łaczenie jest niebezpieczna dla zdrowia!

Najgorszym przewinieniem: mieszanie skrobi z białkiem (n.p. schabowy z ziemniakami.)

Jeśli połaczymy owoce z mięsem w jednym posiłku, mięso spowolni proces trawienny owoców, powodując jednocześnie ich fermentację…a w końcu wywoła bakterie, grzyby, i pasożyty.

Dr Tombak twierdzi że te pasożyty wdzierają się do śluzówki dróg pokarmowych żywią się naszą krwią i wydalają “w nas” trujące produkty fizjologiczne “toksyny”. Toksyny te są przyczyną bólów głowy, silnych bólów brzucha, różnego rodzaju alergii, szybkiego męczenia się, przeziębień, katarów, częstych zapaleń oczu, pęcherza moczowego, nerek, itd.

Tutaj jest tabela prawidłowego łączenia pokarmów z książki ‘Jak Żyć Długo i Zdrowo…’

Jak Żyć Długo i Zdrowo

 

Książka zawiera niezwykłe, nigdzie jeszcze nie publikowane recepty, które nie tylko pozwalają utrzymać pełnię zdrowia, ale dają też szansę na pozbycie się wielu trapiących nas dolegliwości. Polecam!

polska fryzjerka w melbourne