Zaneta

Gdzie się włos zaczyna, gdzie kończy i co później!

Filed Under (Twoje Włosy,Wlosy) by Zaneta on 08.31.2016. at 12:23 pm

Tagged Under :  ,

wlosyWłosy chronią nas przed zimnem, ciepłem i spełniają ważną rolę w dekoracji głowy. Dobrze dobrana fryzura podnosi nam pewność siebie i funkcjonowanie w każdej sferze życia. Dzisiaj podzielę się z wami kilkoma ciekawostkami na temat włosów bo piękne włosy to zdrowe włosy – a zdrowie włosów zaczyna się od korzenia.

Twoje włosy składają się z łodygi i korzenia. Różnicą jest to że korzeń znajduje się poniżej warstwy skóry wiec jest niewidoczny a łodyga to część włosa która wystaje powyżej warstwy skóry. Cebulka (lub opuszka) to zakończenie korzenia włosa do której dochodzą naczynia krwionośne to tutaj odbywa się cały proces rośnięcia włosa.

Do cebulki dochodzą witaminy i minerały niezbędne do tego żeby włosy rosły zdrowe i lśniące. Jedynym problemem jest to że włosy dostają witaminki na końcu kolejki bo chyba są bardziej niezbędne do życia organy tak jak np. serce, płuca czy nawet mózg (tak na marginesie, mózg tworzy tylko 2% masy całego ciała a pochłania aż 20% kalorii!). Jeśli twoja dieta jest licha to włosy na tym ucierpią najszybciej.

Włosy rude są najgrubsze ale za to jest ich najmniej. Blondynki natomiast mają na ogół najwięcej  włosów ale za to ich włosy są najcieńsze. Melanina reguluje kolor włosów a resztę reguluje fryzjer jeśli twój naturalny kolorek nie odpowiada bo bądźmy szczere w naturalnym kolorze nie każdemu do twarzy! A jeśli jest do twarzy to kto by chodził całe życie w jednym kolorze. Oczywiście są takie osoby ale to już temat na inny raz.

Włosy na głowie rosną ok. 0,3mm/24gdz. co w ciągu miesiąca wynosi około 1cm. Włosy czasami rosną szybciej a czasami powolniej w zależności od genów, wieku, diety, pory roku. W ciągu swojego życia mieszek włosa wyprodukuje ok. 20-30 włosów i każdy włos ma w sobie kilka lat życia. Dziennie gubimy ok. 50-100 włosów co jest zjawiskiem normalnym po czym wyrastają nowe włosy.

Używanie dobrej odżywki do włosów jest ważne ale ważniejsze jest odżywianie włosów od środka dietą włoso-ulubioną – więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj.

polska fryzjerka w melbourne